Łódź: Spór o kamienicę

Ponad sześciu milionów złotych odszkodowania domaga się właściciel kamienicy w centrum miasta. Jego zdaniem, przez 50 lat miasto bezprawnie zarządzało rodzinną nieruchomością.

Rodzina Adamczyków pół wieku walczyła o odzyskanie kupionej po wojnie kamienicy. Ostatnio właściciel nie przebierał w środkach. Zmusił lokatorów do opuszczenia mieszkań odcinając gaz, odłączając ogrzewanie, zakręcając wodę.

Reklama

Bogusław Adamczyk został nawet oskarżony o grożenie mieszkańcom, ale ostatecznie sąd uniewinnił kamienicznika. Od roku kamienica w centrum Łodzi stoi pusta. Właściciel policzył, że przez lata kiedy dom był w państwowych zamiast w prywatnych rękach, jego rodzina straciła ponad 6 milionów złotych: Po prostu nadaje się do kapitalnego remontu. Gmina rachunku jednak nie chce zapłacić:

Proces może być bezprecedensowy. Sąd będzie musiał odpowiedzieć na pytanie kto jest zobowiązany do naprawienia szkody za okres miniony. Pełnomocnik kamienicznika zna odpowiedź, ale na wyrok łódzkiego sądu czekają tysiące prywatnych domów i kamienic w Polsce.

Reklama

Reklama

Reklama