Reklama

Reklama

Łódź: Zatrzymano 14-latki, które znieważyły miejsce pochówku

Dwie 14-latki, które urządziły sesję zdjęciową na cmentarzu na łódzkim Widzewie, zostały zatrzymane przez policję i usłyszały zarzuty dotyczący znieważenia i ograbienia miejsca pochówku - poinformował we wtorek kom. Marcin Fiedukowicz z wydziału prasowego KMP w Łodzi.

We wtorek, 23 lipca, Komenda Miejska Policji w Łodzi poinformowała o postępowaniu prowadzonym w sprawie sesji zdjęciowej nastolatek na cmentarzu w łódzkiej dzielnicy Widzew. Zdjęcia, które nastolatki w sobotę umieściły na jeden z portali społecznościowych zwróciły uwagę policjantów. "Zainteresowało nas, że jest to czyn znieważania miejsca spoczynku czy ograbienie, które jest przestępstwem ściganym z urzędu. Dlatego działania zostały podjęte, zanim jakikolwiek zgłoszenie zostało złożone" - powiedział dla PAP Marcin Fiedukowicz z wydziału prasowego KMP w Łodzi.

Reklama

Jak informuje policja, nastolatki przestawiały na grobach znicze i kwiaty, oraz fotografowały się w różnych pozach przy, oraz w bezpośrednim sąsiedztwie nagrobków. Dodatkowo zabrały krzyż znaleziony w alejce cmentarza i porzuciły go w innym miejscu na terenie tej samej nekropolii.

Po tym, jak zdjęcia zaczęły pojawiać się na innych stronach internetowych, jedna z dziewczyn zgłosiła się na komisariat policji wraz z mamą. Po ustaleniu tożsamości drugiej z nastolatek, została ona zatrzymana w miejscu zamieszkania i przesłuchana.

Po złożeniu wyjaśnień obie 14-latki usłyszały zarzuty dotyczące znieważenia oraz ograbienia miejsca pochówku i zostały zwolnione do domu. Z racji na wiek o ich dalszym losie zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje