​Łódzkie: Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego od 12 lat

W ręce policjantów z Radomska wpadł 59-letni mężczyzna poszukiwany od 12 lat na podstawie listów gończych. Przez tak długi czas ukrywał się m.in. dzięki zmianie wyglądu i posługiwaniu się danymi swojego brata.

O zatrzymaniu poszukiwanego b. mieszkańca Przedborza (łódzkie) poinformowała w niedzielę kom. Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Reklama

"Mężczyzna 12 lat temu zerwał kontakt z rodziną i wyjechał z Przedborza. Na początku lutego dociekliwi policjanci dowiedzieli się, że 59-latek jest pracownikiem budowalnym we Wrocławiu. Dodatkowo ustalili, że poszukiwany zmienił wygląd i przez wiele lat posługiwał się danymi swojego brata. To pozwoliło na wytypowanie czterech placów budowy, gdzie na jednym z nich znaleźli poszukiwanego" - wyjaśniła rzeczniczka radomszczańskiej policji.

Dodała, że poszukiwany mężczyzna był kompletnie zaskoczony, ale zdawał sobie sprawę z czym wiąże się wizyta policjantów w miejscu jego pracy. "Podczas rozmowy z funkcjonariuszami stwierdził, że szybciej "spodziewałby się zobaczyć na tej budowie diabła niż policjantów, którzy go tam znaleźli"" - relacjonowała.

Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności zasądzoną w 2007 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy