Reklama

Reklama

Mieszkańcy Cedrowic znowu przegrali proces o domy

Nie ma końca nieszczęść mieszkańców podłódzkich Cedrowic - "wsi sprzedanej z duszami". Dziś znów ponieśli klęskę - sąd apelacyjny przyznał rację sądowi I instancji, który uznał, że umowa sprzedaży cedrowickiej tuczarni wraz z okolicznymi domami jest ważna.

Zakład kupiło kilka lat temu dwóch prywatnych właścicieli, od razu postarali się o wnioski eksmisyjne dla 35 rodzin, które przez lata żyły z pracy w tuczarni. W obronie mieszkańców stanęła gmina Ozorków, zarówno sąd pierwszej instancji i sąd apelacyjny uznały, że gmina nie może być stronę w sprawie bo nie jest od reprezentowania indywidualnych roszczeń - tłumaczył sędzia. Ale wójt gminy Władysław Sobolewski uważa, że pomoc tym ludziom to jego obowiązek.

Reklama

Na ogłoszenie wyroku przyszło dziś kilkudziesięciu Cedrowiczan, wszyscy byli wyjątkowo przygnębieni. Od lat pracowali dla pobliskiej tuczarni, teraz nie dość że stracili pracę to grozi im jeszcze wyrzucenie na bruk. Los Cedrowiczan jest teraz w rękach właścicieli spornego terenu. Mieszkańcy podłódzkiej wsi mają jeszcze jedno wyjście prawne - mogą złożyć kasację do sądu najwyższego.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy