No i rok z głowy...

Było, minęło... Coś się udało, coś się nie udało. Przeszłość oddzielamy grubą kreską. Ta przeszłość to w tym wypadku cały 2007 rok.

Jaki był - przypominamy właśnie teraz. Przypominamy wybiórczo, subiektywnie i z przymrużeniem oka.

Reklama

STYCZEŃ

Początek roku wbrew oczekiwaniom drogowców nie przyniósł spodziewanego ataku zimy. Narodził się problem - co zrobić z przeznaczonymi na likwidowanie jej skutków pieniędzmi? Było to jedno z najważniejszych pytań stycznia 2007. Pytań retorycznych.

Innym ważnym pytaniem, które stawiało sobie wielu (a zwłaszcza mieszkańcy pewnego bloku przy ul. Łódzkiej) było: Co tak rozdrażniło radnego Karola Simę, że zniszczył drzwi do klatki schodowej, w której wcześniej mieszkał? Koncepcji było wiele, a sam radny twierdził, że to po prostu efekt nagonki politycznej. Mieszkańcy odetchnęli z ulgą, bo podejrzewali coś gorszego.

Radni zdecydowali, że zmieni się nazwa największego ronda w Piotrkowie. Rondo już nie będzie nosić dumnej nazwy Edwarda Gierka, tylko jeszcze bardziej dumną nazwę Sulejowskie. Większość wiedziała, kim był Gierek, ale nie każdy zdawał sobie sprawę, kto to był Sulejowski.

Nowy szefem MZGK został Andrzej Pol. Pracownicy spółki mają nadzieję, że nie będzie on jej ostatnim prezesem.

LUTY

Obrodziło na stanowisku szefa piotrkowskiej Straży Miejskiej. Po decyzji sądu okazało się, że mamy dwóch komendantów: Jacka Hofmana i Ryszarda Musiałowicza. Piotrkowianie od razu poczuli się bezpieczniej, a na potencjalnych przestępców padł blady strach.

Stanowisko starosty powiatu piotrkowskiego stracił Stanisław Cubała. Bezkrólewie trwało jednak tylko kilkadziesiąt minut, bo jeszcze na tej samej sesji Rady Powiatu pana Stanisława powołano na nowo. Na szczęście, bo starostwo bez Cubały to nie jest prawdziwe starostwo.

Podobnie jak Urząd Miasta Piotrkowa bez sekretarza Bogdana Munika. Pan sekretarz złożył rezygnację, której w ostatecznym rozrachunku nie przyjęto. Na szczęście dla miasta.

MARZEC

Prezes Concordii Piotrków Dariusz Dzwonnik po raz kolejny zagroził, że odejdzie z funkcji prezesa. Tym razem powodem miał być stadion, a w zasadzie brak stadionu z prawdziwego zdarzenia. Powód do końca roku nie zniknął, na szczęście prezes nadal jest prezesem.

Ruszyła machina lustracyjna. Przejechała się po tych, którzy pełnią (pełnili?) funkcje publiczne, a urodzili się przed 1 sierpnia 1972 r. W Piotrkowie nikogo nie zmiażdżyła.

KWIECIEŃ

Zapadła decyzja o budowie pierwszej w naszej części kraju galerii rozrywkowo-handlowej Focus Park. Prace mają potrwać do 20 miesięcy, a w samej galerii znajdzie pracę ponad 800 osób. Pozostali pewnie nie będą mogli oprzeć się pokusie zrobienia zakupów w Focusie.

Głośno o dwunastoletniej piotrkowiance Kasi Statkiewicz. Kasia znalazła na ulicy rulon pieniędzy (kilka tysięcy złotych), po czym jak gdyby nigdy nic oddała kasę policji. Za tę obywatelską postawę otrzymała nagrodę od komendanta miejskiego policji. Był to m.in. list pochwalny.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy