Radomsko ma swój teatr

Od tygodnia radomszczański Miejski Dom Kultury to już nie to samo miejsce. Nareszcie w naszym mieście mamy teatr z prawdziwego zdarzenia.

Radomszczanie nie muszą już jeździć do innych miast - Częstochowy, Łodzi czy Warszawy. Miłośnicy teatru sztuki grane przez profesjonalnych aktorów będą mogli oglądać na deskach radomszczańskiej Sceny Teatru Jaracza w Łodzi.

Reklama

Europejskie Sceny Teatru im. Stefana Jaracza - to projekt realizowany przez pięć lat, za 33 miliony złotych. Jego efekt - to cztery regionalne sceny wyjazdowe łódzkiego teatru w Sieradzu, Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim i Radomsku. Miasta, które do projektu przystąpiły, musiały się do tego zadania dołożyć. Radni miejscy w Radomsku wydali na ten cel z budżetu prawie 4 miliony złotych. Dzięki temu nie tylko powstała w pełni profesjonalna scena, ale także wyremontowano budynek Miejskiego Domu Kultury, który w tym roku obchodzi swoje 40. urodziny. Z tego też powodu uroczysta inauguracja radomszczańskiej sceny odbyła się najpóźniej, w czwartek 13 listopada.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy