RMF24: Seksafera w więzieniu. Bohaterka afery Amber Gold w ciąży z wychowawcą

Skandal w Zakładzie Karnym nr 1 w Łodzi. Katarzyna P. - jedna z aresztowanych w sprawie afery Amber Gold - zaszła w ciążę z jednym w więziennych wychowawców. Prokuratura sprawdzi teraz w osobnym śledztwie, czy doszło do przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków ze strony służby więziennej - dowiedziała się reporterka RMF FM, Agnieszka Wyderka.

O sprawie informował "Dziennik Łódzki". Jak podała gazeta, osadzona to Katarzyna P., która wraz z mężem jest bohaterką największej w ostatnich latach afery finansowej Amber Gold. Oboje w areszcie przebywają od kwietnia 2013.

Reklama

Kobieta nie miała możliwości widzenia się sam na sam z mężem. Jak jednak podaje dziennik, Katarzyna P. jest w drugim trymestrze ciąży.

"Sprawcą tego szczęścia, tudzież nieszczęścia, jest jeden z oficerów służby więziennej w ZK nr 1 w Łodzi" - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" anonimowo jeden z funkcjonariuszy, który pracuje w łódzkim więzieniu.

Schadzka Katarzyny P. i wychowawcy miała odbyć się za zgodą i akceptacją obu stron, nie wpłynęło żadne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. W związku ze sprawą zwolniony został dyrektor zakładu.

Jak dowiedziała się reporterka RMF FM Agnieszka Wyderka, aferą zajmie się prokuratura. Śledczy będą sprawdzać, jak to możliwe, że kobieta i strażnik więzienny mogli nawiązać kontakt intymny. Zbadają również, czy przy okazji spotkań osadzona mogła mieć dostęp do telefonu lub komputera z internetem, chociaż takiego dostępu do środków łączności kategorycznie mieć nie powinna.

Teraz prokuratorzy czekają na informacje, dokumenty i wyjaśnienia służby więziennej, która prowadziła swoje ustalenia w tej sprawie.

Na podstawie pierwszych informacji, jakie posiada prokuratura, śledztwo w sprawie afery Amber Gold nie jest zagrożenie.

Agnieszka Wyderka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy