Wyremontują tor do Skierniewic

Późną jesienią tego roku powinien rozpocząć się remont jednego z torów pomiędzy stacją Łowicz Główny a Skierniewice. W warszawskim oddziale spółki Polskie Linie Kolejowe S.A., która będzie inwestorem remontu, trwają rozważania co do zakresu prac.

Dotychczasowe ustalenia są takie, że wyremontowany na tym odcinku zostanie gruntownie jeden tor i będzie on dostosowany do prędkości do 120 km/godzinę. Po drugim torze ruch będzie odbywał się tak jak teraz z prędkościami maksymalnymi do 50 km/godzinę - dowiedział się Nowy Łowiczanin.

Reklama

Po wyremontowanym torze jeździłyby pociągi pospieszne oraz większość pociągów osobowych w ruchu lokalnym. Tor nieremontowany byłby przeznaczony dla pociągów towarowych oraz jako tor zastępczy. Remont ma być rozpoczęty w tym roku, a zakończony w pierwszej połowie roku przyszłego.

Aktualnie pociągi osobowe pokonują trasę z Łowicza Głównego do Skierniewic w 37-38 minut - jeśli jadą zgodnie z rozkładem jazdy. Bywa jednak i tak, że podróż z Łowicza do Skierniewic zajmuje nawet godzinę.

Więcej o remoncie i problemach pasażerów podróżujących na tym odcinku w najbliższym numerze Nowego Łowiczanina.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje