4. Festiwal Kultury Włoskiej w Zamościu

Włoska Noc Operowa, czyli wieczór pieśni neapolitańskich w wykonaniu znakomitych czterech tenorów. Dariusz Stachura, Adam Zdunikowski, Rafał Bartmiński oraz Christian Polus - to ich głosów posłuchamy podczas 4 Festiwalu Kultury Włoskiej w Zamościu (10-12.06.).

Festiwal Kultury Włoskiej to interdyscyplinarne przedsięwzięcie prezentujące wielowiekowe związki kultury polskiej i włoskiej. Festiwalowe dni to: wystawy malarstwa w BWA Galeria Zamojska, sztuki w Muzeum Zamojskim oraz koncerty organizowane przez dyrekcję Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego.

Reklama

Jak mówi Tadeusz Wicherek, dyrektor naczelny i artystyczny Orkiestry Symfonicznej - utworów, które zostaną wykonane przed zamojską publicznością nikt jeszcze w Polsce nie śpiewał, a tym bardziej z chórem i z orkiestrą. Teksty pieśni neapolitańskich są specjalnie pisane pod Włoską Noc Operową w Zamościu, do nich zostanie skomponowana muzyka. Będą także przetłumaczone na język polski. Zostaną wykonane podczas drugiego dnia Festiwalu Kultury Włoskiej "Arte, Cultura, Musica, E..." przez uznanych tenorów: Dariusza Stachurę, Adama Zdunikowskiego, Rafała Bartmińskiego oraz Christiana Polusa z Gliwic, śpiewającego w języku niemieckim.

Jeśli chodzi o chór, który towarzyszyłby tenorom, to dyrygentowi Tadeuszowi Wicherkowi marzy się chór międzyuczelniany z Zamościa. Czy tak się stanie, przekonamy się już w czerwcu, choć znając Tadeusza Wicherka można być pewnym sukcesu.

W koncercie kończącym 4 Festiwal Kultury Włoskiej w Zamościu na pewno wystąpią włoscy artyści: piosenkarz i gitarzysta z Rzymu Alex Britti, dwukrotny laureat Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo (w 2003 i 2006) oraz Riccardo Doppio wraz z zespołem. W ich wykonaniu usłyszymy melodyjne i nastrojowe włoskie przeboje.

Teresa Madej

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje