Abp Wielgus przeprowadził się do Lublina

Abp Stanisław Wielgus wyjechał z Warszawy do Lublina, gdzie będzie pracował w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, jego lustracji przed sądem cywilnym nie będzie - dowiedział się "Dziennik".

Ustalenia te potwierdza dotychczasowy kapelan abp. Wielgusa w archidiecezji warszawskiej ks. Piotr Fołtyn: "Mogę powiedzieć, że abp Wielgus w tych dniach wyprowadził się z Warszawy do Lublina, a ja już nie pełnię funkcji jego kapelana" - stwierdził.

Reklama

Były metropolita warszawski ma powrócić do pracy w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Rzecznik uczelni Beata Górka powiedziała, że na razie nie może oficjalnie potwierdzić tej informacji, ale jego powrót na uczelnie jest oczywisty, ponieważ cały czas jest on zatrudniony na Wydziale Filozofii KUL. Zastrzega, że arcybiskup może rozpocząć zajęcia najwcześniej od nowego roku akademickiego, bo do września ma urlop bezpłatny na uczelni.

Abp Wielgus od grudnia 2006 r. mieszkał w pałacu arcybiskupów warszawskich. Teraz przeprowadził się do mieszkania w parafii Świętej Rodziny w Lublinie. Mieszkanie to abp Wielgus ma jeszcze z czasów, gdy pracował na KUL jako rektor tej uczelni w latach 1992 - 1998.

Abp Wielgus zrezygnował również z lustracji przed sądem cywilnym. Potwierdził to w rozmowie z "Dziennikiem" prymas Józef Glemp, podkreślając, że w sprawie lustracji korzystanie przez duchownych z sądów cywilnych to zła droga. O rezygnację z autolustracji przed sądem cywilnym prosili abp. Wielgusa przedstawiciele Episkopatu Polski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje