Producent lakcidu wycofuje ze sprzedaży serię leku

Lek oznaczony numerem serii 073208 wycofuje z rynku Biomed Lublin, producent leku lakcid w ampułkach. Firma otrzymała informację, że w jednej z ampułek znajdowało się szkło i sama zdecydowała o wycofaniu specyfiku z aptek.

- Prosimy pacjentów, którzy posiadają lakcid w ampułkach z serii 073208, aby przynieśli je do apteki. Lek zostanie wymieniony - powiedział w środę dyrektor do spraw produkcji w Biomed Lublin, Artur Bielawski.

Reklama

Jak podkreślił, dotyczy to wyłącznie lakcidu w ampułkach o wskazanej serii. Chodzi o ok. 25-27 tys. ampułek.

Bielawski powiedział, że informację o wadliwej ampułce firma otrzymała od pacjentki za pośrednictwem jednej z redakcji prasowych. Jak podkreślił, ze względu na bezpieczeństwo pacjentów firma "dmucha na zimne" i sama zdecydowała o wycofaniu leku.

Wadliwa ampułka zostanie dokładanie zbadana, a firma będzie wyjaśniać, jak doszło do nieprawidłowości. Jak zaznaczył Bielawski, rozważane będą różne możliwości, niewykluczone, że będzie potrzeba wstrzymania produkcji lakcidu w ampułkach.

O sprawie wadliwej ampułki napisał w środę "Kurier Lubelski. Polska The Times". Do redakcji dziennika zgłosiła się kobieta, która kupiła lakcid w Mińsku Mazowieckim. Jak powiedziała gazecie, odłamek szkła zobaczyła w ampułce, zanim zdążyła ją otworzyć.

Lakcid to popularny środek osłonowy stosowany w kuracji antybiotykowej. Oprócz ampułek lek sprzedawany jest też w saszetkach oraz w fiolkach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy