Zmarł użądlony przez pszczołę mężczyzna. GiS ostrzega

​W szpitalu w Łęcznej (woj. lubelskie) zmarł mężczyzna, którego wcześniej użądliła pszczoła. Główny Inspektorat Sanitarny przypomina o zagrożeniu życia, jakie wiąże się z uczuleniem na jad owadów.

56-letni mężczyzna zmarł kilka godzin po użądleniu przez pszczołę. Bezpośrednią przyczyną zgonu było zatrzymanie akcji serca. Jak podaje serwis tubalecznej.pl, przypuszczenia lekarzy ma potwierdzić sekcja zwłok.

Reklama

GiS przypomina, że użądlenie, choć bywa bolesne, zazwyczaj jest niegroźne. W niektórych przypadkach kończy się jednak tragicznie.

Szczególnie niebezpieczne jest użądlenie przez pszczołę, osę lub szerszenia w okolicę ust, szyi, gardła czy podniebienia. Powstający obrzęk może być przyczyną zablokowania drożności dróg oddechowych i doprowadzić do uduszenia.

Inną sytuacją zagrażającą życiu jest użądlenie w przypadku osoby uczulonej na jad owada. W obydwu przypadkach konieczne jest natychmiastowe udzielenie pomocy osobie poszkodowanej.

O tym, jakie objawy powinny być alarmujące oraz w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy, informuje GiS:

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje