Reklama

Reklama

Będzie mnóstwo śmiechu

Po wakacyjnej przerwie wracają kabaretowe wieczory. W sobotę w amfiteatrze przy gimnazjum wystąpi kabaret Góralski "Truteń"

Wstęp na imprezę jest wolny. Kabaret Góralski "Truteń" wystąpi w sobotę 30 sierpnia o godz. 18.00 w amfiteatrze przy Samorządowym Gimnazjum w Kożuchowie (teren dawnych wojskowych koszar). To część cyklu kabaretowych wieczorów zapoczątkowanych przed dyrektora KOKiS "Zamek" Bogusława Flisa.

Reklama

Mieszkańcy, którzy przyjdą na występ czeka przeszło godzina znakomitej zabawy w stylu podhalańskiego mixu, gdzie to co góralskie miesza się z meksykańskimi i poleczkami ze środkowego Illinois. No i z ciętą satyrą - obyczajową i polityczną.

Kabaret "Truteń" powstał 1993 roku w Skawie. Kabareciarze na swojej stronie internetowej tak opisują swoje początki: "Jeszcze kabaret był nie nazwany, a już sprytne chłopaki zaczęły szukać sponsora, nie wierząc początkowo, że mogą na siebie zarobić. Udali się więc do pasieki największego pszczelarza na Podhalu pana Józefa Różańskiego, a ten widząc ich z daleka, zawołał - Tu jestem, trutnie. I tak powstała nazwa tego góralskiego kabaretu".

Przez lata działalności kabaret objechał po kilkakroć całą Polskę od Kamienia Pomorskiego po Karpacz. Kilkakrotnie uznawany był za najlepszy kabaret wiejski w kraju. Nie jeden raz gościł w USA, a nawet w Kanadzi. "Truteń" występuje w pełnym pięcioosobowym składzie. Stanisław Sularz i Mateusz Papierz są także wziętymi wodzirejami balów karnawałowych, ten pierwszy od lat jest również konferansjerem Karnawału Góralskiego i Sabałowych Bajań w Bukowinie Tatrzańskiej.

Rafał Stasiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje