"Lubuski e-urząd" - ewenement na skalę kraju

95 lubuskich gmin i powiatów zyska nowy sprzęt komputerowy, dostęp do internetu, system elektronicznego obiegu dokumentów w ramach projektu "Lubuski e-urząd", który jest wart 25 mln zł. Władze województwa w czwartek podpisały umowę na jego realizację.

Projekt obejmuje swoim zasięgiem wszystkie urzędy gmin i powiatów z województwa lubuskiego, które jako pierwszy region w Polsce realizuje go w tak dużym zakresie.

Reklama

- To ewenement na skalę kraju. Jesteśmy przekonani, że trzeba budować społeczeństwo informacyjne. Jest to cel strategiczny w strategii rozwoju naszego województwa - powiedziała w czwartek marszałek Elżbieta Polak.

Wykonawcą projektu jest konsorcjum firm Sygnity S.A. i Max Elektronik S.A., które dostarczą i wdrożą w urzędach system elektronicznego obiegu dokumentów. Pozwoli on na efektywne i sprawne załatwianie spraw.

Działać będzie także system wymiany e-dokumentów pomiędzy poszczególnymi urzędami. Powstanie również portal, dzięki którym mieszkańcy województwa zyskają łatwy dostęp do aktualnych informacji publicznych, turystycznych czy gospodarczych dotyczących regionu.

Dzięki systemowi e-urząd mieszkańcy regionu będą mogli np. za pośrednictwem internetu w swoim domu przesyłać do urzędów dokumenty i formularze. - Szacuje się, że z udostępnionych rozwiązań, na co dzień korzystać będzie nawet kilkadziesiąt tysięcy osób - powiedziała rzecznik zarządu województwa Mirosława Dulat.

Projekt jest dofinansowywany przez Unię Europejską w kwocie ponad 20 mln. Jego realizacja składa się z kilku etapów i obejmuje dostawy sprzętu, oprogramowania, wdrożenie i szkolenie dla urzędników.

Projekt ma być w całości wdrożony w 2013 roku.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje