Lubuskie: Czołowe zderzenie z tirem. Nietrzeźwy jechał pod prąd

Policjanci ze Świebodzina (woj. lubuskie) zatrzymali kierowcę samochodu osobowego, który doprowadził do czołowego zderzania z tirem na trasie ekspresowej S3. 34-latek jechał pod prąd, był pijany i ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Jak poinformował w piątek rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie Marcin Ruciński, do wypadku doszło w nocy ze środy na czwartek między Sulechowem a Świebodzinem.

Reklama

Kierowca audi jadąc pod prąd, doprowadził do czołowego zderzenia z pojazdem ciężarowym. Kierujący tirem nie doznał żadnych obrażeń, natomiast pasażer audi trafił do szpitala z obrażeniami ręki.

Sam kierowca doznał ogólnych potłuczeń. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że ma aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi; do tego był pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Został zatrzymany.

Policjanci wystąpili do Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina o skierowanie do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie mężczyzny - przekazał Ruciński.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy