"Nożownik" ze Słubic aresztowany

Jak poinformował w środę Prokurator Rejonowy w Słubicach Mariusz Nowak, Sąd Rejonowy w Słubicach (Lubuskie) aresztował na trzy miesiące Artura N., który w miniony poniedziałek bez powodu zaatakował nożem trzy kobiety w centrum Słubic.

Prokuratura zarzuciła młodemu mężczyźnie usiłowanie zabójstwa dwóch kobiet i uszkodzenie ciała kolejnej. Mieszkańcowi Słubic grozi od 8 do 25 lat więzienia.

Reklama

Podczas składania wyjaśnień podejrzany przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia i wątpliwości co do stanu poczytalności podejrzanego, prokuratura zleci biegłym z dziedziny psychiatrii wydanie opinii na temat jego zdrowia. Jak powiedział Nowak, mężczyzna był wcześniej leczony psychiatrycznie.

Dramatyczne sceny rozegrały się w poniedziałek rano w centrum Słubic. Podejrzany zaatakował nożem przypadkowe kobiety. Jedną w sklepie, dwie na ulicy.

Dwie z kobiet z ranami kłutymi w stanie ciężkim trafiły do szpitala. Obecnie lekarze ich stan oceniają jako stabilny. Przebywają na oddziale chirurgicznym słubickiego szpitala.

Trzecia z pokrzywdzonych w wyniku ataku podejrzanego doznała rany ciętej ręki i po opatrzeniu mogła jeszcze w poniedziałek wyjść ze szpitala.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy