Pogodna starość. Odsłona druga

Znów nauka angielskiego, taniec i arerobik. Rusza druga edycja zajęć dla emerytów i rencistów. Pierwsza edycja zajęć dla emerytów przerosła nasze oczekiwania, bo cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

- Dlatego postanowiliśmy je kontynuować - przyznaje Józef Rubacha z Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych.

Reklama

1 kwietnia o godz. 15.00 w sali nr 9 w Kożuchowskim Ośrodku Kultury i Sportu "Zamek" odbędzie się spotkanie organizacyjne. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych. Warto ze sobą wziąć legitymację emeryta lub rencisty.

W ramach projektu "Pogodna starość - cieszmy się wieczną młodością" emeryci będą mogli przyjść na naukę języka angielskiego. Utalentowani wokalnie będą mogli zapisać się do chóru. Emeryci mają dalej redagować własną gazetę.

Ma się w niej znaleźć wszystko to, co ich interesuje. Przewidziane są także zajęcia z rehabilitacji ruchowej powiązane z tańcem. Zajęcia będą bezpłatne. Odbywać się będą od wtorku do czwartku od godz. 15.00 do 17.00.

- Poprzedni projekt był strzałem w dziesiątkę. Okazało się, że wielu ludzi nie chce spędzać wolnego czasu w domu przed telewizorem, a w mieście nie ma zbyt wielu atrakcji dla osób starszych. Na zajęciach starsi mieszkańcy uczą się nie tylko nowych rzeczy ale spotykają się, nawiązują nowe znajomości - tłumaczy J. Rubacha. Organizatorem zajęć jest Towarzystwo Uniwersytetów Ludowych. Pieniądze na nie będą pochodzić z wojewódzkiego funduszu dla organizacji pozarządowych.

Autor: Rafał Stasiński

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy