RMF: Policjanci z Gorzowa Wlkp. nie zostaną zawieszeni za ucieczkę więźnia

​Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego, którym uciekł więzień, nie zostaną zawieszeni w czynnościach - dowiedział się reporter RMF FM Mateusz Chłystun. Według ustaleń dziennikarza RMF FM funkcjonariusze wrócili do służby po zwolnieniu lekarskim.

Policjanci miesiąc temu konwojowali podejrzanego o zabójstwo do szpitala psychiatrycznego. Po zatrzymaniu radiowozu mężczyzna otworzył drzwi i uciekł. 

Reklama

Przełożony policjantów nie dopatrzył się jednak podstaw, by zawieszać ich w czynnościach, ale w komendzie zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariuszy. 

Policjanci twierdzą, że konwojowany mężczyzna zdołał uwolnić się z kajdanek, które - według nich - miał założone na rękach i na nogach. 

Osobne śledztwo pod kątem karnym prowadzi w tej sprawie prokuratura w Słubicach. Śledczy, jak na razie, gromadzą jeszcze odpowiednie dokumenty dotyczące zatrudnienia i zakresu obowiązków funkcjonariuszy. 

Ich przesłuchania zaplanowano na przyszły tydzień. Są podejrzani o niedopełnienie obowiązków, co zdaniem śledczych oznacza, że naruszyli paragraf 1 art 231 Kodeksu karnego, za co może grozić do trzech lat więzienia.

Mateusz Chłystun

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje