Reklama

Reklama

Śledztwo ws. budowy Centrum Edukacji Artystycznej

Prokuratura wszczęła śledztwo mające wyjaśnić, czy podczas budowy Centrum Edukacji Artystycznej w Gorzowie Wlkp. doszło do nieprawidłowości ze szkodą dla miasta - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Dariusz Domarecki.

Jak wyjaśnił, sprawa dotyczy wykonania podziemnego garażu z betonu tańszego niż zakładany w projekcie.

Reklama

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnia przestępstwa niegospodarności złożył przed miesiącem radny miejski Marek Surmacz.

Wskazał on w nim, że podziemny garaż został wykonany z betonu konstrukcyjnego, a nie architektonicznego. Miasto miało jednak pokryć koszty użycia droższej technologii, w wyniku czego poniosło nieuzasadnione koszty w wysokości co najmniej 1,5 mln zł.

- Po analizie zawiadomienia i dokumentów uzyskanych z urzędu miasta doszliśmy do wniosku, że podejrzenie popełnienia przestępstwa polegającego na przekroczeniu uprawnień przez urzędników jest uzasadnione - powiedział Domarecki.

Dodał, że śledztwo toczy się obecnie w sprawie. Przestępstwo, będące jego przedmiotem, jest zagrożone karą do pięciu lat pozbawiania wolności. ˙ Centrum Edukacji Artystycznej to duży kompleks, którego głównym obiektem jest budynek filharmonii. To największa tego typu inwestycja prowadzona w historii Gorzowa. Jej całkowity koszt to ok. 130 mln zł. Budowa ma zakończyć się pod koniec kwietnia.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje