"Winne" po raz pierwszy!

"Powrót z wakacji" to pierwsza impreza teatralna Teatru Terminus A Quo w przepięknym krajobrazie nad Odrą. O propozycjach teatralnych na ostatni weekend wakacji opowiada Edward Gramont.

Na zakończenie wakacji Teatr Terminus A Quo szykuje prawdziwą ucztę teatralną. Co skłoniło was do zorganizowania weekendu z TAQ w plenerze?

Reklama

Od wielu lat nie mieliśmy wolnego weekendu w czasie wakacji. W tym roku trafiła się taka okazją , więc postanowiłem ją wykorzystać. Wreszcie możemy pokazać w Nowej Soli to, co prezentujemy w całej Polsce. Pomyślałem sobie też, że wreszcie jest fajne do zagrania spektakli plenerowych. Teatr może zaistnieć na Harcerskiej Górce. Myślę, że to może być początek cyklicznej imprezy, która będzie stanowiła klamrę kończącą lato. Dni Nowej Soli niejako rozpoczynają okres letni, a występy Terminus A Quo mogłyby być podsumowaniem wakacji. Być może w kalendarzu TAQ obecność nad Odrą, która stała się wizytówką Nowej Soli, zagości na stałe.

Jaki propozycje teatralne TAQ przygotował na weekend na Harcerskiej Górce?

Na początek postanowiłem pokazać "USTA/LENIA", bo jest to spektakl, który ściągał zawsze najwięcej ludzi. Być może wszyscy którzy zobaczą, że gramy znowu "USTA/LENIA"przyjdą, a potem będzie już z górki. Pozostałe propozycje, to spektakle typowo plenerowe.

W piątek zaprezentujemy "Laski". To ostatnio ulubiony spektakl plenerowy naszego teatru, który jest bardzo dobrze odbierany przez widzów w całej Polce.

W Nowej Soli graliśmy go tylko raz dla małej ilości ludzi, podczas imprezy "Schizofrenia - otwórzcie drzwi".

Kolejna propozycja to "Szelestnica". Spektakl również prezentowany w Nowej Soli, ale myślę, że warto go pokazać jeszcze raz, ponieważ ma uniwersalną wymowę. Na pewno po raz pierwszy zagramy "Winne" - spektakl historyczny.

To przedstawienie powstało parę lat temu na Winobranie. Tam była specjalnie dla nas wybudowana scena i budżet. Żeby móc grać "Winne" gdzieś indziej musieliśmy je zmodyfikować. Wydaje mi się, że wizja tego przedstawianie dojrzała we mnie.

***

POWRÓT Z WAKACJI

czyli ostatni weekend sierpnia z teatrem Terminus A Quo na Harcerskiej Górce nad Odrą

28 sierpnia (czwartek) - godz. 20.00 "USTA/LENIA"

29 sierpnia (piątek) - godz. 20.00 "SZELESTNICA"

30 sierpnia (sobota) - godz. 20.00 "WINNE"

31 sierpnia (niedziela) - godz. 17.00 "LASKI"

wstęp wolny

Autor: Anna Rybarczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje