Zabytki zostaną zaopatrzone w tablice informacyjne

W grudniu na wszystkich gorzowskich zabytkach pojawią się specjalne tablice informacyjne w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim - poinformowała rzeczniczka magistratu w Gorzowie Anna Zaleska.

Tablice z podstawowymi informacjami na temat danego zabytku zostaną wykonane z bezbarwnej pleksi w formacie 40 cm na 40 cm. Tablic będzie 72, czyli tyle, ile jest wpisów do rejestru zabytków. Obecnie trwa procedura wyłonienia wykonawcy tego zlecenia.

Reklama

- Opisy, które pojawią się na tablicach, będą w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim. Oczywiście na tablicach znajdzie się logo miasta Gorzów - Przystań, oraz międzynarodowy znak, że zabytek jest chroniony - powiedziała Sylwia Groblica, miejski konserwator zabytków w Gorzowie.

Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja gorzowskich zabytków oraz podniesienie walorów turystycznych miasta.

Do najciekawszych zabytków Gorzowa należy zaliczyć m.in. średniowieczną katedrę, która jest najbardziej rozpoznawalnym budynkiem w centrum tego miasta. Niedawno wyremontowany został XVIII-wieczny spichlerz na lewym brzegu Warty. Odwiedzając Gorzów trzeba koniecznie obejrzeć pozostałości murów obronnych, wille dawnych fabrykantów i wiele bogato zdobionych kamienic.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje