14-letnie dziewczęta włamały się i okradły firmę

W czwartek czwórka dziewcząt (trzy 14-latki i 17-latka) nie zważając na święto Bożego Ciała włamały się do pomieszczeń przedsiębiorstwa przy ul. Brzeskiej. Nie przeszkadzała im również pora dnia... Zuchwałe nastolatki okradły biuro, ale zostały złapane.

Złodziejki nie czekając na zmrok około godz. 18.30 wyszły na dach hali, rozbiły okno i dostały się do pomieszczeń firmy. Następnie wykonały otwór w drzwiach wewnętrznych weszły do biura skąd skradły pieniądze w kwocie 200 zł.

Reklama

Dzięki informacji telefonicznej policjanci zatrzymali nieletnie sprawczynie i odzyskali skradzione pieniądze. Dziewczęta zostały przekazane rodzicom a sprawa trafi do rozpatrzenia przez Sąd Rodzinny w Bochni.

- Jest to pierwszy przypadek ujawnienia na naszym terenie tak młodej "grupy przestępczej" rekrutującej się z dziewcząt. Zastanawiająca jest również ich zuchwałość - komentuje mł asp. Leszek Machaj z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Dziewczyny nie miały wcześniej kolizji z prawem, ale policja dodaje, że od kilku lat zauważalny jest wzrost aktywności dziewcząt w sferze ujawnionych przypadków demoralizacji, stanu nietrzeźwości i ucieczek z domów, a tym samym sprawiania kłopotów wychowawczych rodzicom i szkole.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy