Reklama

Reklama

Akordeonowy duet na Podgórzu

W ramach cyklu "Podgórskie Akordeonowe Piątki" 30 września o godzinie 19.00 w Domu Kultury Podgórze w Krakowie odbędzie się koncert duetu akordeonowego w składzie Alena Budzinakova i Grzegorz Palus.

Alena Budzinakova (Słowacja) i Grzegorz Palus to dwójka młodych, utalentowanych muzyków związanych z Akademią Muzyczną w Krakowie, wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych konkursach i festiwalach muzycznych.

Reklama

W 2011 roku założyli duet akordeonowy, który został już uhonorowany I miejscem na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Chełmie oraz III miejscem na XIV Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych.

Możliwości brzmieniowe i wyrazowe wynikające z zestawienia dwóch akordeonów ukazują ich rozległe horyzonty muzycznych barw i kształtów, odnosząc się zarówno do tradycji muzyki klasycznej, jak i do oryginalnych kompozycji współczesnych.

W repertuarze duetu znajdują się ponadto utwory o charakterze rozrywkowym, z pogranicza jazzu, musette i tanga.

Koncert odbędzie się 30 września 2011 o godzinie 19.00 w Domu Kultury Podgórze w Krakowie, w Sali Widowiskowej przy ul. Sokolskiej 13. Bilety: 8 zł ulgowe, 10 zł normalne.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje