Reklama

Reklama

III Światowe Dni Serca w Krakowie

Choroby układu krążenia są przyczyną śmierci co drugiej osoby w Polsce. Z powodu kłopotów z sercem codziennie umiera w naszym kraju 200 osób. W niedzielę, podczas obchodów Światowego Dnia Serca w Krakowie, wszyscy chętni będą mogli dowiedzieć się, jak dbać o siebie, a jeśli już jest się chorym na serce, jak je leczyć.

Docent Jerzy Sadowski, kierownik Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Uniwersytetu Jagiellońskiego mówi, że choroby serca dotykają coraz młodsze osoby: Bardzo intensywnie w tej chwili żyją, muszą między sobą konkurować. To stwarza stres.

Reklama

Zdaniem lekarza musimy znaleźć własny sposób na odreagowanie wysiłku. W przeciwnym wypadku sami zapracujemy na depresję i inne choroby. Równie niebezpieczne jest dla nas nadużywanie alkoholu i palenie papierosów.

- Jeżeli przebiegniemy jakiś krótki odcinek i zaczyna nas piec w klatce piersiowej, jeżeli ten ból promieniuje do szyi i barków, ewentualnie promieniuje do brzucha, to jest to niepokojące i należy się przebadać - ostrzega Jerzy Sadowski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne