Reklama

Reklama

Kolejna śmierć w Tatrach. Pod Kościelcem odnaleziono ciało taterniczki

Ciało taterniczki odnalazł we wtorek instruktor Polskiego Związku Alpinizmu pod zachodnią ścianą Kościelca w Tatrach. Kobieta najprawdopodobniej wspinała się na Kościelec i spadła z wysokości - powiedział ratownik dyżurny TOPR.

Na ciało natknął się instruktor Polskiego Związku Alpinizmu, który szedł ścieżką wspinaczkową na Kościelec ze swoimi kursantami. Ciało leżało na ścieżce taternickiej przeznaczonej dla wspinaczy, a nie dla zwykłych turystów.

Reklama

Ze wstępnych ustaleń ratowników wynika, że nastąpił upadek z dużej wysokości z trasy wspinaczkowej, być może nawet z rejonu o wierzchołkach Kościelca. Nie było żadnych świadków tego wypadku, ale ustalono, że do zdarzenia doszło we wtorek w niedługim czasie od znalezienia ciała, co potwierdzili obecni na miejscu ratownicy TOPR.

Ciało taterniczki zostało przetransportowane do Zakopanego, gdzie czynności wyjaśniające okoliczności śmierci będzie wyjaśniała policja pod nadzorem prokuratury.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy