Reklama

Reklama

Kraków: Grosze za reklamę na Rynku Głównym

Urząd Miasta Krakowa zmienił decyzję w sprawie ekspozycji rzeźby promującej serial Netflix "Dom z papieru". Właściciel platformy VoD zapłaci za umieszczenie instalacji na krakowskim rynku nie 274 zł, a 5078 zł – podał "Presserwis".

Od 19 lipca na Rynku Głównym w Krakowie znajduje się rzeźba będąca maską przypominającą twarz Salvadora Dalego z podpisem "Kradzież to prawdziwa sztuka" oraz z dopiskiem "Dom z papieru" Netflix. Jest to promocja nowego sezonu serialu hiszpańskiej produkcji. Kilkumetrowa maska została umieszczona obok rzeźby Igora Mitoraja "Eros spętany".

Reklama

Urząd Miasta Krakowa nie potraktował maski Salvadora Dalego jako reklamy i pobrał za nią opłatę jak za zwykłą rzeźbę (2 zł za metr kwadratowy za dzień). Tym samym Netflix za ekspozycję rzeźby w dniach 19 lipca - 5 sierpnia zapłacił zaledwie 274 zł.

Jak podaje "Presserwis", Urząd Miasta Krakowa przeprowadził kontrolę i ustalił, że "na terenie przedsięwzięcia znajdują się także elementy reklamowe". Z tego powodu krakowskie władze "podjęły stosowne działania zmierzające do dokonania korekty w naliczeniu kwalifikując ekspozycję rzeźby jako przedsięwzięcie z elementami komercyjnymi". Oznacza to, że Netflix zapłaci ostatecznie za tę reklamę 5078 zł (według stawki 37 zł na metr kwadratowy za dzień).

Więcej w "Presserwis".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy