Reklama

Reklama

Kraków: Przejął ziemię za darmo. Zarobił 10 milionów zł

Prywatny inwestor przejął ziemię należącą do Politechniki Krakowskiej i sprzedał ją Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego – informuje we wtorek portal Onet.pl.

Jak wynika z ustaleń portalu Onet.pl - prywatny inwestor przejął 3,5 ha gruntów w krakowskiej dzielnicy Czyżyny. Od 1977 roku w wyniku wieczystego zarządzania ziemia należała do Politechniki Krakowskiej, a na mocy nowych przepisów w 2005 roku grunt przeszedł na własność uczelni.

Reklama

Jednak - jak ustalił Onet.pl - w 2006 roku do Sądu Rejonowego w Nowej Hucie zgłosiła się osoba prywatna, która twierdziła, że od lat wraz z rodziną uprawia na tym obszarze rabarbar.

Po kilku latach Sąd Rejonowy, pomimo zeznań m. in. pracowników Muzeum Lotnictwa, którzy nie widzieli żadnych upraw na tym terenie, zecydował, że prywatny inwestor ziemię zasiedział i jest jej prawowitym właścicielem. Sąd Okręgowy wyrok utrzymał i mężczyzna przejął 3,5 hektara ziemi za darmo.

Jak dowiedział się Onet.pl - półtora roku po decyzji sądu, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego zgłosili się do przedsiębiorcy i kupili kontrowersyjny grunt za 10 milionów złotych.

Z ustaleń portalu wynika, że urzędnicy planują tam stworzenie Małopolskiego Centrum Nauki, a zakup działki był współfinansowany ze środków unijnych.

Więcej na portalu Onet.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje