Reklama

Reklama

Małopolska: Zatrzymano trzy osoby podobne do poszukiwanego za napad na kantor

Nowotarska policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy odpowiadają rysopisowi bandyty, który zabił wczoraj właściciela kantoru z Rabki. Od kilku godzin trwają konfrontacje ze świadkami, którzy widzieli uciekającego mordercę. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeden z tych mężczyzn jest poszukiwanym.

Jeden z nich został rozpoznany przez dwóch świadków, ale to jeszcze za mało, by uznać go sprawcą napadu - powiedział rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak. Zatrzymano go w Chabówce. To młody mężczyzna który nie pochodzi z tego rejonu, ale przebywa tam od dłuższego czasu. Prokuratura zastrzega, że nie ma jeszcze całkowitej pewności, że przesłuchiwani mężczyźni są odpowiedzialni za napad. Wciąż prowadzone jest postępowanie.

Reklama

Do napadu doszło wczoraj. Zabójca wszedł do sklepiku, w którym właśnie znajduje się kantor i zamówił lody. W pewnym momencie wyciągnął pistolet i bez ostrzeżenia kilka razy strzelił do właściciela kantoru. Potem jeszcze raz wystrzelił w kierunku sprzedawczyni ze sklepiku, ale na szczęście chybił.

Świadkowie widzieli jak napastnik wybiegał ze sklepu z torbą pełną pieniędzy. Uciekał w stronę parku, a potem w stronę masywu Rdzawki. Tam widziano go po raz ostatni.

Postrzelonego mężczyznę próbowała reanimować jeszcze sprzedawczyni z sąsiedniego baru. Na miejsce błyskawicznie przyjechało także pogotowie ratunkowe. Niestety, ciężko rannego mężczyzny nie udało się uratować.

Policja ustaliła, że zabójca skradł z kantoru około 10 tysięcy złotych.

Policja zwraca się z prośbą o wszelkie informacje w tej sprawie, gwarantując anonimowość pod numer 997 lub 0-800 131-333.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje