Małopolskie: Ksiądz oskarżony o molestowanie

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem skierowała we wtorek do tutejszego sądu akt oskarżenia przeciwko księdzu katechecie za Skawy w Małopolsce, który przyznał się do molestowania seksualnego czterech dziewczynek.

- Akt oskarżenia dotyczy czterech czynów doprowadzenia przez księdza do tak zwanych innych czynności seksualnych wobec nieletnich. Trzy przypadki dotyczą roku 2014, a jeden lat wcześniejszych. Oskarżony przyznał się do tych czynów i dobrowolnie poddał się wymierzeniu kary. Kara ta przewiduje m.in. istotne ograniczenia w kontakcie z dziećmi - powiedział szef zakopiańskiej prokuratury Zbigniew Lis.  

Sprawa molestowania przez katechetę ze Skawy wyszła na jaw w czerwcu ubiegłego roku, kiedy ksiądz z grupą podopiecznych wrócił z obozu w Kościelisku koło Zakopanego do swojej parafii. O podejrzeniu molestowania dziewięciolatki poinformowała policję i miejscowego proboszcza matka dziewczynki. Podejrzany został niedługo po tym zatrzymany przez policję w Krakowie.   

Reklama

Ksiądz został tymczasowo aresztowany, ale Sąd Okręgowy uchylił areszt i zastosował wobec podejrzanego poręczenie majątkowe.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy