Muzyczny Cracow Screen Festival

Ponad 20 wykonawców, w tym 6 z zagranicy, zaprezentuje się na dwóch scenach podczas pierwszego muzycznego festiwalu Cracow Screen Festival (CSF), który odbędzie się w dniach 2-4 maja 2008 roku w Krakowie.

Jak zapewnili na czwartkowej konferencji prasowej organizatorzy festiwalu - który odbędzie się w ramach promocji Krakowa, a zarazem ma otwierać "sezon festiwalowy" w Polsce - podczas trzech dni majowego długiego weekendu na zabytkowych placach Krakowa (przed Dworcem Głównym i na placu Wolnica) zaplanowano koncerty uznanych zespołów muzycznych oraz wizualizacje przygotowane przez cenionych artystów z całego świata. Na dwóch scenach mają się odbywać codziennie po cztery koncerty.

Reklama

- Chcemy, aby ta impreza rozpoczynała trasę turystów festiwalowych. Aby zaczynali oni swój sezon przejazdów na festiwale właśnie tu, w Krakowie - powiedziała na czwartkowej konferencji prasowej Iza Helbin, dyrektor biura promocji i marketingu UMK.

W czwartek nie ogłoszono listy muzyków, którzy wystąpią podczas tej imprezy. Wiadomo tylko, że do Krakowa ma przyjechać 18 polskich i 6 zagranicznych muzyków. Współpomysłodawca imprezy - Maciej Pilarczyk - dał do zrozumienia, że można się spodziewać muzyków "alternatywnych". Szczegółowa lista ma być ogłoszona na początku stycznia. Organizatorami CSF są Urząd Miasta Krakowa i Fundacja Screen Music.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje