Reklama

Reklama

Najazd fanów Małysza na Zakopane

Fani Adama Małysza, w przeddzień oficjalnego zakończenia jego sportowej kariery, rozpoczęli najazd na Zakopane. Podczas pożegnalnej imprezy skoczka porządku w mieście będzie pilnować dodatkowo ponad dwustu policjantów.

Podczas pożegnalnej imprezy Adama Małysza na trybunach Wielkiej Krokwi zasiądzie 21,5 tysiąca kibiców. Poza skocznią na okolicznych ulicach i łąkach może pojawić się nawet 40 tysięcy fanów skoczka. Ostatni skok w karierze Adama Małysza na Wielkiej Krokwi będzie podziwiać również para prezydencka.

Reklama

Pełna gotowość w Zakopanem

- Benefis Adama Małysza to impreza podobnej wielkości jak Puchar Świata w skokach narciarskich, dlatego zmobilizowane są dodatkowe siły porządkowe jak i pomoc medyczna - powiedział burmistrz Zakopanego Janusz Majcher.

Jak poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Kazimierz Pietruch, na pożegnalną imprezę Adama Małysza do Zakopanego przyjedzie dodatkowo ponad dwustu policjantów, którzy będą dbać o bezpieczeństwo na drogach i pilnować porządku podczas imprezy.

Możesz uniknąć korków

Pietruch zaznaczył, że na razie nie ma większych utrudnień z poruszaniem się po mieście. Największy ruch samochodowy na popularnej "zakopiance" spodziewany jest dziś wieczorem i w sobotę rano. Aby uniknąć korków na najbardziej zatłoczonym odcinku trasy Kraków - Zakopane, można kierować się na Jordanów i dalej do Czarnego Dunajca lub na Mszanę Dolną i Rabkę.

Władze Zakopanego radzą, aby po mieście poruszać się pieszo lub korzystać z komunikacji zbiorowej. Ulice w okolicy Wielkiej Krokwi są zamknięte dla ruchu samochodowego. Stanęły już na nich kramy sprzedawców oferujących gadżety do kibicowania. Można kupić nie tylko trąbki, chorągiewki, czapki i szaliki w barwach narodowych, ale także sztuczne wąsy i gadżety z podobizną Adama Małysza.

Telebimy na Krupówkach

Władze Zakopanego nie organizują dodatkowej imprezy masowej w mieście. Na zakopiańskich Krupówkach stanie telebim, na którym będzie transmitowana impreza z Wielkiej Krokwi. Telebimu nie będzie natomiast koło Wielkiej Krokwi, ponieważ - jak powiedział burmistrz Majcher - jego postawienie wiąże się z dużymi kosztami wynikającymi m.in. z zatrudnieniem dodatkowej ochrony.

W konkursie, którym Małysz oficjalnie zakończy zawodniczą karierę, wystąpi piętnastu czołowych skoczków narciarskich oraz reprezentacja Polski. Do udziału w zawodach zaproszeni zostali: Austriacy Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl, Thomas Morgenstern i Gregor Schlierenzauer, Czech Jakub Janda, Finowie Janne Ahonen i Matti Hautamaeki, Japończyk Noriaki Kasai, Niemcy Martin Schmitt i Michael Uhrmann, Norwegowie Tom Hilde, Anders Jacobsen i Bjoern-Einar Romoeren oraz Szwajcarzy Simon Ammann i Andreas Kuettel.

Zobacz raport specjalny o Małyszu przygotowany przez serwis Sport Interia.pl - kliknij!

Sprawdź program benefisu Adama Małysza w Zakopanem - kliknij!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy