Reklama

Reklama

Od środy Wyścig Solidarności - z Nowego Sącza do Łodzi

Ponad 660 km liczy trasa tegorocznego kolarskiego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, który rozpocznie się w środę w Nowym Sączu, a zakończy w sobotę w Łodzi. Ścigać ma się 108 zawodników z 18 ekip. Swój udział zapowiedział m.in. Duńczyk Michael Rasmussen.

Jak powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej dyrektor wyścigu Tadeusz Skorek w tym roku wyścig podzielony został na cztery etapy. Trasa - choć nie ma wysokich gór - jest urozmaicona, prowadzić będzie m.in. drogami powiatowymi, a także... przez teren budowy. Według Skorka najtrudniejszym etapem będzie II etap z Jasła do Krakowa, gdzie jak mówił, jest bardzo dużo zjazdów i podjazdów.

Reklama

Na czwartym etapie w Aleksandrowie Łódzkim zaplanowano lotny finisz oraz premię specjalną nazwaną Memoriałem Piotra Bukszyńskiego, młodego kolarza, uczestnika Tour de Pologne, który przed sześcioma laty zginął wraz z narzeczoną w wypadku drogowym.

W imprezie ma wziąć udział m.in. duński kolarz Michael Rasmussen. W 2007 roku był liderem Tour de France. Na trzy etapy przed zakończeniem rywalizacji został jednak zwolniony przez grupę Rabobank, gdy wyszło na jaw, że podawał fałszywe informacje na temat miejsca swojego pobytu, co pozwoliło mu uniknąć kontroli antydopingowych. Do ścigania powrócił w lipcu 2009.

Trasa:

29.06. 1. etap, Nowy Sącz - Krosno (171,6 km)

30.06. 2. etap, Jasło - Kraków (159,1 km)

1.7. 3. etap, Jędrzejów - Kielce (166,8 km)

2.7. 4. etap, Radomsko - Łódź (169,6 km)

Honorowy patronat na tegorocznym wyścigiem objął Parlament Europejski pod przewodnictwem Jerzego Buzka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje