Perła Zakopanego na sprzedaż

Czy legendarny hotel "Giewont" w Zakopanem odzyska dawny blask? Obecny właściciel obiektu - firma Orbis - chce jak najszybciej pozbyć się wymagającego remontu budynku. Hotel został wystawiony na sprzedaż.

Oferta jest atrakcyjna, bowiem "Giewont" znajduje się w samym sercu Krupówek. Nieoficjalnie wiadomo, że kupnem dawnej perełki Zakopanego zainteresowany jest jeden z lokalnych biznesmenów, który chciałby hotelowi przywrócić dawną świetność.

Reklama

Z informacji cieszą się już górale, dla których skandalem był już sam fakt, że na parterze budynku, w zabytkowych pomieszczeniach, działały tak zwane "fast foody".

Jan Karpiel Bułecka, znany zakopiański architekt, przypomina, że to właśnie w hotelu "Giewont" zatrzymywał się Józef Cyrankiewicz - premier z czasów PRL-u - czy legendarny Kalibabka i owiany ponurą sławą upiór krakowski Władysław Mazurkiewicz, zwany eleganckim mordercą.

To również tutaj uwielbiała spędzać czas w kawiarni bohema artystyczna Zakopanego. Potem wraz z końcem PRL-u obiekt powoli podupadał.

Potencjalny nowy właściciel z Zakopanego zapewnia, że zabytkowe wnętrza i wyposażenie zostaną odrestaurowane, a sam hotel odzyska dawną renomę i atmosferę.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje