Reklama

Reklama

Pogodna jesień w Tatrach

Pogoda w Tatrach zachęca do wędrówek po szczytach, w górach zagościła złota jesień. W czwartek rano na Kasprowym Wierchu temperatura wynosiła 6 st. C - poinformował dyżurny Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego.

Wrzesień i pierwsza połowa października to tradycyjnie najlepszy okres na wędrówki dla turystów pragnących w spokoju i ciszy podziwiać tatrzańską jesień. Niektóre szczyty jak np. Czerwone Wierchy czy Ornak o tej porze roku nabierają czerwonego zabarwienia. Dzieje się tak za sprawą przekwitania sita skuciny, którym szczyty są obficie porośnięte.

Reklama

Jak mówią ratownicy TOPR, tatrzańska jesień bywa słoneczna, ciepła i sucha. Należy jednak pamiętać, że dni są coraz krótsze, a wieczory i ranki bywają bardzo chłodne. Pogoda w górach może ulec gwałtownej zmianie i trzeba być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia - deszcz i wiatr - ciepły polar i kurtka przeciwdeszczowa w plecaku mogą okazać się niezbędne. Według synoptyków temperatura maksymalna na Podhalu i w rejonach podgórskich wyniesie od 15 do 17 stopni C, a wysoko w Tatrach - od 6 do 9 st. C.

Do 30 września droga z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka jest zamknięta dla ruchu w związku z wymianą nawierzchni. Do Morskiego Oka można dojść jedynie drogą gospodarczą do schroniska w Starej Roztoce i dalej zielonym szlakiem przez Dolinę Pięciu Stawów Polskich.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne