Premier Beata Szydło do strażaków: Zawsze można na was liczyć

Jesteście służbą najbardziej cenioną przez Polaków, bo wszyscy wiemy, że zawsze można na was liczyć – powiedziała w sobotę premier Beata Szydło do strażaków podczas ich święta w Małopolsce, które odbyło się w Suchej Beskidzkiej.

"Pełnicie piękną służbę, której najwspanialszym streszczeniem jest hasło: Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Z nim idziecie, gdy inni potrzebują pomocy. Przyświeca wam zawsze, od momentu gdy wstępujecie do służby. (...) To piękne zawołanie znane jest w całej Polsce" - mówiła premier.

Odznaczenia za służbę i odwagę

Reklama

Beata Szydło, dziękując strażakom za ofiarność, podkreśliła, że niosąc pomoc, powinni zawsze czuć się bezpieczni. Zwracała uwagę na profesjonalne przygotowanie, także sprzętowe. "Wasza służba musi być doskonale przygotowana. Abyście (...) zawsze wiedzieli, że sprzęt, którym dysponujecie, i środki, które posiadacie, gwarantują, iż akcje będą profesjonalne, a wasze zdrowie i życie bezpieczne" - podkreśliła.

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Leszek Suski mówił, że "pożarnicza służba to nie tylko czerwone samochody i dłonie, które z chirurgiczną precyzją obsługują ciężkie narzędzia hydrauliczne". Podkreślił, że to także codzienny wysiłek szkoleniowców, logistyków, planistów, dyspozytorów i specjalistów od prewencji.

Podczas uroczystości na dziedzińcu suskiego zamku miejscowa jednostka PSP, w której służy ok. 50 osób, otrzymała sztandar. Kilkudziesięciu strażaków z całego regionu zostało wyróżnionych odznaczeniami za odwagę i służbę.

Ponad 45 tys. interwencji

W zamku otwarta została także wystawa przybliżająca 130-letnią historię miejscowych pożarników.

W Małopolsce jest ponad 2 tys. strażaków zawodowych i ok. 20 tys. ochotników. W ubiegłym roku w regionie odnotowano ponad 45 tys. interwencji, w tym 12,2 tys. przy pożarach. W tym roku było 12,1 tys. zdarzeń, w tym 4,6 tys. pożarów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje