Punkty za pochodzenie

Punkty za pochodzenie przy egzaminie na studia? Tak, i wcale nie są to wspomnienia z PRL-u. Kandydaci na wydział górniczy w krakowskiej AGH dodatkowych 5 punktów dostają za "korzenie".

Kandydaci mogą zdobyć maksymalnie 100 punktów, 5 dodatkowych otrzymają ci, których rodzice pracowali w kopalni. Jeżeli pomysł się sprawdzi, to być może na krakowskiej AGH już niedługo dodatkowe punkty uzyskają dzieci informatyków, odlewników i tak dalej.

Reklama

Zdania samych zainteresowanych są podzielone: - To nie jest uczciwe. Co ma wspólnego fakt, że ktoś tam na początku pracował sobie w górnictwie, a teraz on przyjdzie na AGH na geodezję i dostanie 5 punktów. A ktoś może rzeczywiście jest zdolny i tych punktów nie dostanie - mówią studenci.

- Powinny być dodatkowe punkty - jeżeli człowiek mieszkał w rodzinie górniczej, to kojarzy te wszystkie rzeczy w górnictwie, jest w temacie - mówią inni.

- To nie dlatego, że chcemy podtrzymać specjalnie tradycje górnicze, chcemy stworzyć studentom możliwość pracy - tłumaczą swój pomysł władze uczelni.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje