Sumienie i polityka Zuzanny Kurtyki

W Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach odbędzie się 23 września o godz. 18.15 uroczysta promocja książki "Zuzanna Kurtyka: sumienie i polityka" Adama Sosnowskiego.

"Zuzanna w ów feralny dzień była w drodze na konferencję poświęconą mukowiscydozie w Mszanie Dolnej. Po dziewiątej zadzwonił jej telefon. To była mama, zapytała, czy Janusz wsiadł do tego samolotu. Kiedy powiedziałam, że tak, wpadła w panikę i zaczęła krzyczeć, żebym wracała do domu, że był wypadek i że samolot się pali. Natychmiast więc wróciłam i w domu włączyłam telewizor.

Reklama

Pierwsze, co zobaczyłam, to napis na pasku, że samolot z prezydentem się rozbił. I dosłownie chwilę później usłyszałam komunikat, że nikt nie przeżył katastrofy - z trudem wyznaje Zuzanna Kurtyka, u której rana po stracie męża wciąż pozostaje świeża. Jakiś czas potem, pojawiła się gdzieś informacja, że jednak cztery osoby przeżyły. I wtedy zaczął się koszmar czekania, z jednoczesną dziką nadzieją, że Janusz może jeszcze żyje".

To fragment książki "Zuzanna Kurtyka: sumienie i polityka" Adama Sosnowskiego krakowskiego wydawnictwa "Biały Kruk", która już za kilka dni pojawi się w sprzedaży.

Zuzanna Kurtyka została przedstawiona na tle wydarzeń historycznych, których niejednokrotnie była świadkiem i uczestnikiem. Poznajemy jej rozterki wewnętrzne i sposób myślenia. Dowiadujemy się, dlaczego jest przekonana, że Bóg ma dla niej swój plan i że mąż wciąż jest przy niej obecny.

Już jutro - 23 września - o godz. 18.15 w Auli Jana Pawła II Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach odbędzie się uroczysta promocja książki i spotkanie z Zuzanną Kurtyką.

Spotkanie, któremu towarzyszyć będzie wykład m.in. prof. Andrzeja Nowaka oraz wystąpienia Adama Bujaka, Wojciecha Grzeszka, autora książki Adama Sosnowskiego i program artystyczny w wykonaniu Haliny Łabonarskiej, poprowadzi prof. Janusz Kawecki, autor audycji "Głos z Krakowa" w Radiu Maryja.

Godzinę przed i po spotkaniu będzie można kupić książkę "Zuzanna Kurtyka: sumienie i polityka" z 50% zniżką .

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje