Reklama

Reklama

Tak wielu turystów nie było w Tatrach od lat!

Niestety wakacje dobiegają końca, ale w Tatrach turystów nie brakuje. Zapewne niemały wpływ mają na to bardzo dobre warunki turystyczne. Pewne jest jedno. Tak wielu turystów nie było w Tatrach od lat!

Ruch na szlakach jest spory. W ostatnim tygodniu wakacji ratownicy interweniowali codziennie po kilka razy, głównie do drobnych urazów.

Reklama

- Tak wielu turystów nie było w Tatrach od lat. Doszło do sporej liczby wypadków, w tym również najtragiczniejszych. W każdym miesiącu ratownicy TOPR interweniowali ok. 70 razy - powiedział ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Adam Marasek.

Według synoptyków IMGW weekend zacznie się pochmurnie, w ciągu dnia pojawi się jednak coraz więcej słońca. Termometry pokażą ok. 11 st. Celsjusza w sobotę i do 22 st. C. w niedzielę. W partiach szczytowych Tatr od 7 do 9 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich.

Na drodze do Morskiego Oka trwa remont osuwisk. Decyzją starosty tatrzańskiego Andrzeja Gąsienicy-Makowskiego droga na odcinku od Wodogrzmotów Mickiewicza do Morskiego Oka w dniach od 1 września do 30 listopada 2008 r. będzie wyłączona z ruchu. Wstrzymany zostanie ruch pieszy, kołowy, nie będą kursowały zaprzęgi konne.

Dojście do Morskiego Oka możliwe będzie od Wodogrzmotów Mickiewicza przez Dolinę Roztoki, Dolinę Pięciu Stawów Polskich, a następnie przez Świstówkę Roztocką lub Szpiglasową Przełęcz.

- Ta trasa jest trudniejsza, a przejście nią zajmie turystom więcej czasu - powiedziała Mirosława Kwiatkowska z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

TPN przypomina, że przed wyruszeniem na trasy należy zapoznać się z ich przebiegiem oraz czasem dojścia do celu. Pogoda w górach może ulec gwałtownej zmianie. Należy być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia, takie jak deszcz, wiatr, oraz znaczne ochłodzenie.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne