Tarnów: Wyzywał Ormian od "czarnuchów". Jest wyrok

60-letni mężczyzna został skazany za przez sąd w Tarnowie za bezprawne groźby i rasistowskie uwagi pod adresem dwóch osób pochodzących z Armenii – podało Radio Kraków.

Do zdarzenia doszło jesienią 2017 r. Wtedy to 60-latek obrażał dwie osoby z Armenii handlujące na placu targowym w Tarnowie. Groził im także w związku z ich przynależnością narodową.

Reklama

"Kierował do nich słowa typu 'czarnuchy', 'czego tu szukasz', 'ja wam pokażę', 'zobaczycie'. Formułował również przy pomocy słów wulgarnych groźby pobicia. Ten kontekst na tle narodowościowym i etnicznym był bardzo wyraźny" - podkreśla w rozmowie z Radiem Kraków rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie, Tomasz Kozioł. 

60-latek przed sądem nie przyznał się do winy. Jak przekonywał, nie używał gróźb i wyzwisk, a jedynie chciał wyjaśnić sytuacje, bo miał być obrażony przez Ormianina. Sąd nie dał jednak wiary wersji oskarżonego - informuje rozgłośnia.  

Mężczyzna został skazany na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Musi także zapłacić 500 zł grzywny, pokryć koszty sądowe i przeprosić na piśmie pokrzywdzonych.

Więcej w Radiu Kraków

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy