Reklama

Reklama

Tatry: 4 godziny czekania w kolejce na Kasprowy

Warunki turystyczne na tatrzańskich szlakach są bardzo dobre. Ruch w Tatrach jest tak duży, że na szlakach na Giewont i Rysy tworzą się kolejki chętnych do wejścia na szczyt. W Kuźnicach na wyjazd kolejką na Kasprowy Wierch trzeba odczekać nawet cztery godziny - poinformowała w czwartek Mirosława Kwiatkowska z TPN.

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego radzą, aby wychodzić w góry jak najwcześniej. Wychodząc wcześnie rano unikniemy dużego ruchu na szlakach.

Reklama

Utrudnieniem w wyższych partiach Tatr Wysokich mogą być resztki starego śniegu. Szczególną uwagę należy zachować na Wyżniej Koziej Przełęczy.

W związku z budową elektrowni wodnej niewielkie utrudnienia występują na czarnym szlaku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

Planując wyjście w góry, trasę wycieczki należy dostosować do aktualnie panujących warunków i posiadanego doświadczenia górskiego. Należy również pamiętać, że pogoda w górach może się gwałtownie zmienić i trzeba być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia takie jak deszcz czy wiatr.

Turyści wybierający się do Morskiego Oka powinni zachować wzmożoną ostrożność, ponieważ na odcinku drogi od Wodogrzmotów Mickiewicza do Włosienicy poruszają się wozy konne oraz pracują maszyny drogowe. Utrudnienia związane z remontem osuwisk powinny zakończyć się w niedzielę.

Na tatrzańskich polanach i w miejscach nasłonecznionych bardzo licznie występują żmije zygzakowate. Leśnicy apelują do turystów o ostrożność, ponieważ ukąszenie żmii może być niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Czytaj więcej:

Zakopane coraz bardziej zakorkowane

Reklamy zasłoniły Tatry

Pogoda w INTERIA.PL: Sprawdź prognozy dla Zakopanego na najbliższe dni!

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne