Reklama

Reklama

Tatry: Giewont nadal zamknięty

Przedłuża się remont krzyża na Giewoncie. Prowadzone prace utrudnia niesprzyjająca pogoda. Szlak z Wyżniej Przełęczy Kondrackiej na kopułę szczytową Giewontu jest zamknięty aż do odwołania - informują władze Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Remont krzyża na Giewoncie miał zakończyć się w czerwcu. - Z powodu deszczu uniemożliwiającego prace konserwatorskie remont jest przerywany - powiedziała Monika Buźniak z TPN. Konserwatorzy czekają na lepszą pogodę, ale prognozy na najbliższe dni nie są optymistyczne.

Reklama

W Tatrach pada deszcz, szlaki są mokre, śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. Niektóre ich fragmenty zamieniły się w małe potoczki.

W wyższych partiach Tatr Wysokich, w miejscach zacienionych i w żlebach zalegają jeszcze spore ilości starego, zmrożonego śniegu. W wielu miejscach łańcuchy i klamry znajdują się pod śniegiem.

Ratownicy przypominają, że planując wycieczkę w góry, trasę należy dostosować do aktualnie panujących warunków pogodowych i posiadanego doświadczenia. Należy pamiętać, że pogoda w górach może ulec gwałtownej zmianie i trzeba być przygotowanym na deszcz, wiatr i burze.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje