W niedzielę XVI Wigilia dla Potrzebujących

250 tys. sztuk pierogów i 8 tys. litrów barszczu i zupy grzybowej będzie czekać na osoby, które w niedzielę przyjdą na Rynek Główny w Krakowie na XVI Wigilię dla Potrzebujących.

Jak poinformował organizator wigilii, restaurator Jan Kościuszko, charytatywne przedsięwzięcie rozpocznie się po godz. 10 i potrwa aż do wyczerpania przygotowanych dań. Patronat nad spotkaniem objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Reklama

- Po jednej stronie wigilijnego stołu staną ci, którzy chcą i mogą pomóc, po drugiej ci, którzy takiego wsparcia potrzebują - mówił Kościuszko.

Przygotowania do Wigilii trwają od kilku tygodni. Pierogi ruskie oraz z kapustą i grzybami, a także zupy będą podgrzewane w kilku restauracjach i gorące dostarczane na Rynek.

Na Rynku zbierane będą produkty o przedłużonym terminie przydatności do spożycia: konserwy, makarony, cukier, słodycze, które na bieżąco będą wydawane potrzebującym. Uczestnicy Wigilii otrzymają też paczki zrobione z darów przekazanych przez sponsorów.

Co roku na Wigilię w Krakowie przyjeżdżają bezdomni z różnych miejsc Polski i przychodzą osoby w trudnej sytuacji materialnej. Jak mówią organizatorzy Wigilii takich osób jest coraz więcej. W zeszłym roku wydano ponad 52 tysiące porcji jedzenia.

Organizatorem Wigilii jest Jan Kościuszko. Akcję wsparły w tym roku firmy: Jeronimo Martins Polska - właściciel sieci detalicznej Biedronka, Gellwe, krakowski producent słodyczy Wawel S.A. oraz firma "ABC Krzysztof Bobula i Andrzej Bobula", która dostarcza jednorazowe naczynia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje