Reklama

Reklama

W Tatrach pogoda nadal sprzyja turystom

A jak zapowiada się pierwszy wrześniowy weekend pod Giewontem? Według synoptyków IMGW, weekend na Podhalu i w Tatrach będzie pogodny z niewielkim zachmurzeniem.

Termometry maksymalnie pokażą 19 st. Celsjusza w sobotę i do 26 st. w niedzielę. W partiach szczytowych Tatr temperatura wyniesie ok. 12 st.

Reklama

Wiał będzie umiarkowany wiatr z kierunków południowych. W rejonach górskich okresami dość silny i porywisty, może osiągnąć do 70 km/h.

W Tatrach warunki do uprawiania turystyki są bardzo dobre. Pod Giewontem jest coraz mniej turystów.

- Na Krupówkach jest wyraźnie mniejszy tłok, ale jak co roku we wrześniu do Zakopanego przyjechali bardziej zamożni turyści - powiedział właściciel drink baru przy deptaku.

Na drodze do Morskiego Oka trwa remont osuwisk. Decyzją Starosty Tatrzańskiego Andrzeja Gąsienicy-Makowskiego droga na odcinku od Wodogrzmotów Mickiewicza do Morskiego Oka w dniach od 1 września do 30 listopada 2008r. została wyłączona z ruchu. Wstrzymany został ruch pieszy i kołowy, nie kursują również zaprzęgi konne.

Dojście do Morskiego Oka możliwe jest od Wodogrzmotów Mickiewicza przez Dolinę Roztoki, Dolinę Pięciu Stawów Polskich, a następnie przez Świstówkę Roztocką lub Szpiglasową Przełęcz.

- Ta trasa jest trudniejsza, a przejście nią zajmie turystom więcej czasu - powiedziała Mirosława Kwiatkowska z informacji Tatrzańskiego Parku Narodowego.

TPN przypomina, że przed wyruszeniem na trasy należy zapoznać się z ich przebiegiem oraz czasem dojścia do celu.

Na terenie Parku trwają remonty ścieżek. Na Drodze pod Reglami na odcinku Dolina Białego - Spadowiec obowiązuje zwężenie szlaku w związku z obsunięciem się drogi. Nieznaczne utrudnienia występują również na dolnym odcinku szlaku z Kasprowego Wierchu na Halę Gąsienicową.

Pogoda w górach może ulec gwałtownej zmianie.

Należy być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia, takie jak deszcz, wiatr oraz znaczne ochłodzenie.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne