Wejście na Trzy Korony w Pieninach zamknięte

Z uwagi na remont od poniedziałku do 19 kwietnia będzie nieczynna galeria widokowa na szczycie Trzech Koron i cały ciąg komunikacyjny prowadzący na szczyt - przekazał Andrzej Kowalski z Działu Udostępniania Pienińskiego Parku Narodowego.

"Cyklicznie dokonujemy oceny stanu technicznego ciągu komunikacyjnego i samej galerii na szczycie Trzech Koron. Ta instalacja co jakiś czas wymaga remontu. W ubiegłym roku podjęliśmy decyzję, że przyszedł czas na konserwację instalacji. Dotychczas panujące w Pieninach warunki zimowe były na tyle trudne, że wcześniej nie dało się tych prac przeprowadzić. Chcemy, żeby taras widokowy i trakt prowadzący do niego były bezpieczne dla turystów" - powiedział PAP Kowalski.

W ramach prac remontowych zaplanowano wymianę powłoki malarskiej i zabezpieczenia antykorozyjnego.

Reklama

Trzy Korony to symbol Pienińskiego Parku Narodowego i najwyższy szczyt w Pieninach Środkowych, a zarazem obowiązkowy punkt każdej wycieczki w to pasmo górskie. Partię szczytową Trzech Koron stanowi pięć charakterystycznych turni: Okrąglica - najwyższa (982 m n.p.m), na której znajduje się galeria widokowa, Płaska Skała, Nad Ogródki, Pańska Skała i Niżnia Okrąglica. Z galerii widokowej na Okrąglicy roztacza się piękny widok na przełom Dunajca. Wejście na taras widokowy kosztuje 6 zł, a za bilet ulgowy trzeba zapłacić 3 zł.(PAP)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje