Reklama

Reklama

"Wigilijny Małopolski Smak" na Rynku Głównym

Bożonarodzeniowe produkty i dania pochodzące z całej Małopolski będzie można posmakować i kupić podczas drugiej edycji "Wigilijnego Małopolskiego Smaku", która potrwa od piątku do poniedziałku na Rynku Głównym w Krakowie.

Na stoiskach ustawionych na rynku będzie można kupić nie tylko tradycyjne wędliny, wyroby piekarnicze i cukiernicze, ryby, przetwory owocowo-warzywne czy gotowe dania (uszka, czerwony barszczyk, kapustę z grzybami, pierogi,) ale także produkty znane z letniego konkursu "Małopolskiego Festiwalu Smaku".

Reklama

Elżbieta Kantor z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego poinformowała, że "Małopolski Festiwal Smaku", jak również "Wigilijny Małopolski Smak" to imprezy, które mają służyć popularyzacji turystyki kulinarnej.

- Małopolska ma już teraz 41 pozycji na ciągle powiększającej się Liście Produktów Tradycyjnych. Aż siedem produktów z Małopolski zostało zarejestrowanych przez Unię Europejską i otrzymało unijne certyfikaty - podkreśliła.

Wśród małopolskich produktów zarejestrowanych w UE są: jabłka łąckie, obwarzanek krakowski, kiełbasa lisiecka, suska sechlońska, czyli podsuszane i podwędzane śliwki z pestkami, redykołka - "młodsza siostra oscypka" - rodzaj sera podhalańskiego a także oscypek i bryndza podhalańska.

"Wigilijny Małopolski Smak" organizowany przez Województwo Małopolskie jest jednym z wydarzeń towarzyszących Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu, który trwa na krakowskim Rynku od końca listopada.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje