Reklama

Reklama

Zakopane: Zła wiadomość dla turystów

Rozpoczynają się planowe jesienne przeglądy urządzeń kolei linowych i linowo-terenowych PKL. Poczynając od poniedziałku, przez tydzień będą wyłączone z ruchu koleje na Kasprowy Wierch i Butorowy Wierch w Zakopanem.

Polskie Koleje Linowe przeprowadzają rokrocznie przeglądy na wszystkich swoich obiektach narciarskich.

Reklama

- Kolej na Kasprowy Wierch oraz krzesełka w kotłach Goryczkowym i Gąsienicowym zostaną poddane tradycyjnemu przed sezonem zimowym szczegółowemu przeglądowi. Kolej na Kasprowy nie będzie czynna do 3 listopada. Koleje krzesełkowe uruchomimy, gdy tylko nastaną dobre warunki śniegowe pozwalające na właściwe przygotowanie tras narciarskich - powiedział dyrektor do spraw technicznych PKL Paweł Murzyn.

Kolejne kilkudniowe przeglądy rozpoczną się w listopadzie. Wyłączone wtedy z ruchu zostaną kolej linowa na Palenicę w Szczawnicy oraz koleje linowo-terenowe na Gubałówkę w Zakopanem, Górę Parkową w Krynicy i Żar w Międyzbrodziu Żywieckim.

- Najwięcej pracy będziemy mieć z kolejką na Gubałówkę. Trzeba wymienić wózki, do których przymocowane są koła jezdne. Wysyłamy je na przegląd do Szwajcarii, a założymy zapasowe. Przestój będzie trwał jedynie kilka dni, ale czeka nas sporo pracy m.in. podnoszenie dźwigami wagoników - powiedział dyrektor Paweł Murzyn.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne