Artyści zburzą ściany

7 lipca kolejna odsłona akcji artystycznej MostArt - tym razem po praskiej stronie Warszawy. Agnieszka Wlazeł - specjalizująca się w zespole artystów działających w okolicach mostów w tematach "interwencyjnych" - opowiada muzycznie i tanecznie o murach, które symbolicznie, a od niedawna po tejże praskiej stronie - także fizycznie odgradzają nas od rzeki.

- Tęsknimy za wolnością - pisze autorka - a żyjemy wśród ścian. Budujemy wciąż nowe. Odgradzamy się. Separujemy. Tworzymy granice. Wierzymy, że tak bezpieczniej. Mówimy, że zdrowiej. Że ciszej. Budujemy swój zamknięty świat. Pewnego dnia ściany wyrosły w umysłach ludzi bez wyobraźni. Zostaną, bo niektórzy myślą, że wyobraźnia jest mniej ważna od przyznania się do błędu. Dlaczego ściana to "the Wall"? Bo to nie jest moja ściana. To element obcy, który widzę i znam, ale nie do końca rozumiem. 

Reklama

Koncert przeciwko ścianom odgradzającym Warszawę od Wisły - tym fizycznym i mentalnym - odbędzie się 7 lipca o 20.30 pod Mostem Poniatowskiego na Pradze. 

Ścianę burzyć będą:

Aleksandra Agnieszka Dziurosz - taniec

Kamila Chomicz - wizualizacje

Formacja "ensemble" (porusza się w obrębie ogólnie pojmowanego chilloutu, jazzu, bossanowy) w skladzie: Joanna Duda - fortepian, Jacek Mazurkiewicz - kontrabas, Tomasz Antonowicz - kongi, Paweł Osicki - perkusja.

Agnieszka Wlazeł - koncepcja i realizacja projektu.

Ścianę będą mogli zburzyć wszyscy, którzy zechcą dołączyć do artystów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje