Bikini nad Wisłą

La Playa to jedyny w stolicy bar połączony z prawdziwą plażą. Jednak jest kilka innych miejsc w Warszawie, gdzie można wylegiwać się na czystym piasku

Prawdziwe tłumy plażowiczów można spotkać co weekend na jedynej plaży w części śródmiejskiej miasta, czyli na Solcu, tuż pod pomnikiem Chwała Saperom. Stąd niedaleko też do małej plaży przy Cyplu Czerniakowskim.

Reklama

- Odwiedzam te miejsca regularnie, a na plażę przy cyplu wpadam przy okazji piątkowych filmów w kinie pod mostem Łazienkowskim (godz. 21) - mówi Ania, studentka polonistyki. Po praskiej stronie Wisły, tuż za mostem Łazienkowskim, znajdziemy również piaszczystą plażę, zaraz przy Grubej Kaśce, czyli zabytkowej studni.

Warszawskie nadbrzeża wiślane cieszą się dużą popularnością, nawet wśród naturystów. Jedno "ich miejsce" znajduje się niedaleko rozjazdu ulic Wał Miedzeszyński i Trakt Lubelski.

- To idealne miejsce na opalanie się bez pruderii - śmieje się Wojtek, student handlu. - Trzeba tylko uważać, bo czasami w krzakach chowają się podglądacze z pobliskiej jednostki wojskowej...

Na tym nie koniec wiślanych atrakcji.

- Tuż za Wilanowem, na Kępie Zawadowskiej, znajdziemy pas czystego piasku, który ciągnie się na długości trzech kilometrów. To miejsce upodobali sobie paralotniarze - mówi Przemek Pasek z Fundacji "Ja, Wisła".

Jak dojechać na stołeczne plaże?

Na Solcu - w alei Parku Kultury i Wypoczynku im. Edwarda Rydza-Śmigłego, tuż przy Wisłostradzie znajduje się pomnik Chwała Saperom. Kawałek od pomnika, przy bramie przeciwpowodziowej zaczyna się plaża;

Wał Zawadowski - najlepszy dojazd z ul. Vogla do ul. Zaściankowej, a potem w lewo na Wał Zawadowski. Na wprost od ul. Jarej jest wydeptane przejście, schodzi się ścieżką między drzewami, ok. 50 metrów; plaża naturystów - na obrzeżach Warszawy, w miejscu, gdzie rozjeżdżają się ulice Wał Miedzeszyński oraz Trakt Lubelski.

Stąd widoczna jest wojskowa jednostka łączności. Stąd również idzie się ulicą Rychnowską, a za nią dalej 700 metrów w stronę Wisły. Można również dojechać pociągiem. Wysiada się na stacji Warszawa - Miedzeszyn i dalej podobnie;przy Grubej Kaśce - po praskiej stronie Wisły, na Wale Miedzeszyńskim odbijamy w stronę rzeki na wysokości Grubej Kaśki, aż dojdziemy do piaszczystej plaży; na Cyplu Czerniakowskim, przy moście Łazienkowskim. Na cypel można wjechać samochodem od ul. Zaruskiego.

Katarzyna Kazimierowska

katarzyna.kazimierowska@echomiasta.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje