Bilet w zamian za śmieci

Wystarczy 10 plastikowych butelek lub puszek aluminiowych po napojach, 10 zużytych baterii albo 5 kg makulatury, aby otrzymać bilet do kina, teatru, muzeum albo na koncert. W sobotę w Warszawie odbędzie się akcja "Zamień Odpady na Kulturalne Wypady".

Ogólnopolska kampania edukacyjna "Zamień Odpady na Kulturalne Wypady" to projekt Fundacji EkoRozwoju FER, który łączy świat kultury z ekologią i odpowiedzialnymi postawami społecznymi - zaprasza mieszkańców miast na imprezy kulturalne, ucząc przy tym o recyklingu i zachęcając do segregacji odpadów.

Reklama

Baterie, puszki i butelki w zamian za bilet

Od 9 kwietnia 2011 r. do 31 września 2012 r. w dwunastu największych miastach kraju odbywać się będą akcje wymiany surowców wtórnych na bilety wstępu do rozmaitych instytucji kulturalnych (opery, filharmonie, teatry, kina, muzea) i sportowych.

Każdy uczestnik, który przyniesie określoną, niewielką ilość surowców (makulatury, plastikowych lub szklanych butelek, baterii, puszek, czy też zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego), otrzyma bilet na imprezę kulturalną.

Do Warszawy akcja "Zamień odpady na kulturalne wypady" zawita już po raz trzeci z okazji Dnia Ziemi. Zbiórka śmieci odbędzie się w sobotę w godz. 10-15, przy ulicy Bednarskiej 2/4, przed Akademickim Radiem Kampus.

To można przynieść

Aby otrzymać bilet, należy przynieść jeden z następujących zestawów śmieci lub mieszankę kilku z nich: pięć sztuk małego sprzętu elektrycznego (świetlówki, suszarki itp.), jedną sztukę dużego sprzętu elektronicznego (lodówka, telewizor, komputer), 10 butelek lub słoików szklanych, 10 butelek lub kubeczków plastikowych lub 40 sztuk torebek foliowych, 10 puszek aluminiowych po napojach, 10 kartonów po napojach, 10 zużytych baterii, 5 kg makulatury.

Z powodu ograniczonej liczby biletów jedna osoba otrzyma tylko jeden bilet, niezależnie od ilości przyniesionych odpadów. Na krótko przed imprezą bilet można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej.

Znajduje się tam lista instytucji biorących udział w akcji, aby dokonać elektronicznej rezerwacji, należy kliknąć na pole "zdobądź bilet". Brak możliwości rezerwacji nie oznacza jednak, że bilety zostały wyczerpane.

A w zamian - kino, teatr, filharmonia...

Akcja organizowana jest dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koordynatorem wydarzenia w stolicy jest Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ. Profesjonalną zbiórkę odpadów podczas akcji zapewnia Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Warszawie.

W ramach akcji można zdobyć bilet m.in. do Muzeum Narodowego, Muzeum Fryderyka Chopina, OCH-Teatru, Teatru Rozmaitości, Teatr Dramatycznego, Laboratorium Dramatu, Klubu Remont, Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny i Żydowskiego Instytutu Historycznego. Pełna lista instytucji dostępna jest na stronie recykling.org.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje