Dworzec Autobusowy Warszawa Stadion zamknięty

Gigantyczny bałagan, brak informacji, chaos - narzekają podróżni, po tym jak zlikwidowano dworzec PKS Stadion w Warszawie, skąd odjeżdżały autobusy do Łomży, Łukowa, Garwolina, Wyszkowa, Siemiatycz czy Puław. Teraz część z nich jeździ z Dworca Zachodniego, większość zatrzymuje się na Wschodnim. A zdezorientowani pasażerowie krążą po mieście.

- Jestem tak zdenerwowana, że chyba nie dam rady mówić - podkreśla w rozmowie z reporterką radia RMF FM jedna z pasażerek.

Reklama

- Wczoraj jeszcze z synem sprawdzaliśmy w internecie. Tam żadnej informacji nie znalazłam, więc myślałam, że jest po staremu. Pojechałam na Dworzec Stadion, tam ktoś mi powiedział, że niektóre linie odchodzą z Dworca Zachodniego, ale nikt nie wiedział, o które dokładnie chodzi. Przyjechałam tutaj i krążyłam, pytałam każdego przechodnia - dodała kobieta w rozmowie.

Od czwartku wszystkie połączenia autobusowe świadczone przez PKS "Polonus" w kierunku Wyszkowa rozpoczynają kurs z Dworca Zachodniego - poinformował przewoźnik w komunikacie. Kolejnym przystankiem jest Dworzec Wschodni od ul. Lubelskiej - jest to przystanek ZTM: Dworzec Wschodni (Lubelska) 01.

Autobusy powracające do Warszawy zatrzymują się dodatkowo także na przystanku: Al. Zieleniecka 01 - podano.

- Nie ma żadnych negatywnych sygnałów od pasażerów w związku z tą zmianą. Chociaż informowaliśmy o zamknięciu dworca, przypuszczam, że pomyłki jednak mogły się zdarzyć - powiedziała rzeczniczka PKS "Polonus" w Warszawie Edyta Jaroszkiewicz.

Dodała, że prywatni przewoźnicy, którzy także korzystali z dworca, zapowiadali, że o zmianach poinformują na swoich stronach internetowych.

PKS "Polonus" poinformował, że zakończenie umowy dzierżawy terenu pod Dworcem Autobusowym Warszawa Stadion z miastem stołecznym Warszawą jest związane z inwestycjami dotyczącymi mistrzostw w piłce nożnej Euro 2012. - Zakończenie umowy dzierżawy jest niezależne od PKS "Polonus" s.a. - zaznaczono.

PKS "Polonus" jest spółką akcyjną Skarbu Państwa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy